• Možnosti štúdia

• Externé štúdium

• Externé štúdium poskytujeme v jednoročnom štúdiu, ktorého cieľom je získať "ďalší" výučný list:

6445 H kuchár

6456 H kaderník

3355 H stolár

3668 H montér suchých stavieb

*pozn. žiak už má ukončené iné stredoškolské vzdelanie (sú to často uchádzači aj s vysokoškolským vzdelaním, ktorým chýba výučný list v danom odbore, napr. majstri odbornej výchovy)

Všeobecné podmienky prijatia pre externé nadstavbové štúdium:

- ukončené (minimálne) 3-ročné štúdium v učebnom odbore (predložiť doklady - vysvedčenie o záverečnej skúške a výučný list),

- vyplnenú a podpísanú prihlášku na štúdium (prihlášky v sekcii „O škole – Administratíva“),

- vyučovanie sa spravidla začína 10. septembra,

- za štúdium sa pripláca formou finančného daru do Študentka n.f., výška na jeden školský rok je stanovená na 200€.

Spôsob štúdia

- štúdium sa realizuje formou konzultácií, skúšok a dištančného vyučovania.

Všeobecné podmienky prijatia pre jednoročné externé štúdium:

- ukončené stredoškolské (vysokoškolské) vzdelanie, minimálne 3-ročné štúdium v inom učebnom odbore (predložiť doklady: vysvedčenie o záverečnej skúške, výučný list),

hlásiť sa môžete kedykoľvek v priebehu školského roka (s prijatím na najbližší školský rok) - najlepšie telefonicky alebo osobným kontaktom,

- za štúdium sa pripláca formou finančného daru do Študentka n.f., výška na jeden školský rok je stanovená na 200€.

Spôsob štúdia

- študujú sa iba odborné predmety podľa príslušného školského vzdelávacieho programu (formou konzultácií a skúšok, zhruba raz za mesiac),

- podmienkou vykonania záverečnej skúšky je absolvovať stanovený počet hodín odborného výcviku, čo sa v tejto forme štúdia dokladuje potvrdením o vykonávaní praxe (predpoklad, že uchádzač už pracuje v odbore, v ktorom si potrebuje doplniť odborné vzdelanie).