• Žiadosť o IUP učebné odbory

• Žiadosť o individuálny učebný plán - učebné odbory

• Individuálny učebný plán (IUP) je prispôsobený plán denného štúdia, ktorý je vytvorený na mieru žiakom na základe ich špecifických potrieb a okolností. Tento plán umožňuje žiakovi plniť si školské povinnosti v odlišnom režime, než je štandardný rozvrh hodín.

Nižšie si stiahnite žiadosť, vypíšte, podpíšte a odovzdajte vedeniu školy.

Ziadost_o_IUP_ucebne_odbory.pdf

Dôvody podania žiadosti o individuálny učebný plán pri dennom štúdiu v rámci trojročných učebných odborov:

1. Zdravotné dôvody: Ak máte zdravotné problémy, ktoré vám znemožňujú pravidelne navštevovať školu, prípadne potrebujete špeciálne podmienky na štúdium (tehotenstvo a iné).

2. Športové aktivity alebo umelecká činnosť: Ak ste aktívny športovec, umelec alebo sa zúčastňujete na iných aktivitách, ktoré zasahujú do vášho rozvrhu a vyžadujú časovú flexibilitu.

3. Pracovná zaneprázdnenosť: Študenti, ktorí pracujú, a to najmä pri nadstavbovom štúdiu, kde sú častými žiadateľmi o IUP.

4. Rodinné dôvody: Zložité rodinné situácie, napríklad starostlivosť o člena rodiny, môžu byť dôvodom na žiadosť o individuálny plán.

5. Iné závažné okolnosti: Môžu zahŕňať napríklad štúdium v zahraničí, dlhodobý pobyt mimo miesta školy alebo iné osobitné situácie, ktoré znemožňujú pravidelné štúdium.

Ako požiadať o individuálny učebný plán:

1. Podanie žiadosti: Žiadosť je potrebné podať riaditeľovi školy. Musí byť písomná, a mala by obsahovať dôvody, prečo žiadate o IUP.
          2. Potvrdenia a dokumenty: K žiadosti treba doložiť dokumenty, ktoré potvrdzujú dôvody žiadosti, napríklad lekárske potvrdenie, potvrdenie od zamestnávateľa alebo iné relevantné doklady.
          3. Schválenie alebo zamietnutie: Riaditeľ školy, prípadne iný kompetentný orgán, posúdi vašu žiadosť a rozhodne o jej schválení alebo zamietnutí.