• Žiadosť o prestup z inej školy

• Žiadosť o prestup na našu školu z inej školy je možné podať kedykoľvek počas školského roka.

Nižšie si stiahnite žiadosť, vypíšte, podpíšte a odovzdajte vedeniu školy.

Ziadost_o_prestup_z_inej_skoly.pdf

Typický postup pri prestupe zahŕňa:

1. Podanie žiadosti – Študent alebo jeho zákonný zástupca musí podať písomnú žiadosť o prestup na školu, kam sa chce študent presunúť.
          2. Dokumenty – K žiadosti je potrebné priložiť dokumenty, ako sú potvrdenia o doterajšom štúdiu, vysvedčenia, prípadne iné požadované podklady.
          3. Súhlas riaditeľa – Prestup musí schváliť riaditeľ školy, na ktorú sa študent chce presunúť. Riaditeľ môže zohľadniť kapacitné možnosti školy, študijné výsledky a ďalšie faktory.
          4. Termíny a školský rok – Hoci je možné podať žiadosť počas školského roka, prestupy sa zvyčajne uskutočňujú na konci alebo na začiatku školského polroka. Prestup v priebehu školského roka môže byť komplikovanejší kvôli rozdielom v učebných osnovách.