• Žiadosť o ukončenie štúdia

• Žiadosť o predčasné ukončenie štúdia

• Žiadosť o predčasné ukončenie štúdia na našej škole môžete podať kedykoľvek počas školského roka, avšak je dôležité zvážiť niekoľko faktorov.

Nižšie si stiahnite žiadosť, vypíšte, podpíšte a odovzdajte vedeniu školy.

Ziadost_o_predcasne_ukoncenie_studia.pdf

Žiadosť sa podáva:

1. Pri vážnych dôvodoch: Ak máte vážne dôvody na ukončenie štúdia (napr. zdravotné problémy, rodinné dôvody), môžete podať žiadosť kedykoľvek, ale čo najskôr po vzniku dôvodu.

2. Pred nástupom na prax alebo záverečné skúšky: Ak sa rozhodnete ukončiť štúdium tesne pred praxou alebo záverečnými skúškami, je vhodné to riešiť čo najskôr, aby sa predišlo prípadným komplikáciám s organizáciou týchto aktivít.

Je vždy vhodné konzultovať svoje rozhodnutie s triednym učiteľom alebo výchovným poradcom, ktorí vám môžu poradiť, ako postupovať a aké následky môže mať vaše rozhodnutie o ukončení štúdia.