• Žiadosť o zmenu odboru

• Žiadosť o zmenu odboru na strednej odbornej škole sa zvyčajne podáva na začiatku školského roka alebo na konci polroka.

Nižšie si stiahnite žiadosť, vypíšte, podpíšte a odovzdajte vedeniu školy.

Ziadost_o_zmenu_ucebneho_odboru.pdf

Postup:

1. Písomná žiadosť – Študent alebo jeho zákonný zástupca podáva písomnú žiadosť o zmenu odboru adresovanú riaditeľovi školy. Žiadosť by mala obsahovať odôvodnenie, prečo sa študent chce presunúť na iný odbor.

2. Súhlas školy – Zmena odboru musí byť schválená riaditeľom školy. Škola môže zohľadniť študijné výsledky, kapacitné možnosti odboru, do ktorého chce študent prestúpiť, a prípadné rozdiely v učebných osnovách.

3. Dohodnutie prechodných podmienok – Ak sú medzi odbormi veľké rozdiely v učive, študent môže byť požiadaný o doplnenie vedomostí alebo skúšky z predmetov, ktoré v novom odbore chýbajú.