• Žiadosť o opakovanie ročníka

• Žiadosť o opakovanie ročníka na našej škole sa zvyčajne podáva po ukončení školského roka, keď žiak nesplnil podmienky na postup do vyššieho ročníka, alebo ak má iné dôvody na opakovanie (napr. zdravotné problémy, rodinné dôvody).

Nižšie si stiahnite žiadosť, vypíšte, podpíšte a odovzdajte vedeniu školy.

Ziadost_o_opakovanie_rocnika.pdf

Konkrétne termíny sa môžu mierne líšiť podľa interných pravidiel školy, ale všeobecné odporúčania sú nasledovné:

1. Po ukončení školského roka: Najčastejšie sa žiadosť podáva po vyhodnotení školského roka, teda po obdržaní vysvedčenia, na ktorom je uvedené neprospešné hodnotenie alebo odporúčanie na opakovanie ročníka.

2. Pred začiatkom nového školského roka: Žiadosť musíte podať tak, aby sme ju mohli včas spracovať pred začiatkom nového školského roka. Termín môže byť napríklad koniec augusta alebo začiatok septembra.

3. Po opravnej skúške: Ak žiak neuspeje na opravnej skúške konanej v auguste, má možnosť ihneď po neúspešnom výsledku podať žiadosť o opakovanie ročníka.

Dôležité je podať žiadosť čo najskôr, aby sa predišlo problémom s administratívnym zaradením žiaka do triedy a organizáciou vyučovania. Nezabudnite, že rozhodnutie o opakovaní ročníka musí schváliť riaditeľ školy na základe vašej žiadosti.