• Učebné a študijné odbory

• 6403 L podnikanie v remeslách a službách IUP

• - možnosť štúdia s individuálnym učebným plánom, resp. externé štúdium (2 roky).

- doklady o získanom vzdelaní: vysvedčenie o maturitnej skúške, dodatok k vysvedčeniu o maturitnej skúše,

- podmienka prijatia: úspešné ukončeniu príslušného trojročného učebného odboru.

Všeobecné podmienky prijatia pre externé nadstavbové štúdium:

- ukončené (minimálne) 3-ročné štúdium v učebnom odbore (predložiť doklady - vysvedčenie o záverečnej skúške a výučný list),

- vyplnenú a podpísanú Prihlášku na štúdium,

- písomnú Žiadosť žiaka na zaradenie do IUP,

- vyučovanie sa spravidla začína 10. septembra

- za štúdium sa pripláca formou finančného daru do Študentka n.f., výška na jeden školský rok je stanovená na 200 €.

Žiak môže byť zaradený do individuálneho učebného plánu na základe:

• Zdravotných dôvodov (potvrdené lekárom).
            • Športovej alebo umeleckej činnosti, ktorá vyžaduje individuálny prístup.
            • Pracovnej zaneprázdnenosti (potvrdenie o zamestnaní).
            • Rodinných dôvodov (napr. starostlivosť o člena rodiny, starých rodičov).
            • Iné závažné okolnosti (štúdium v zahraničí – potvrdenie o zamestnaní, dlhodobý pobyt mimo miesta školy alebo iné osobitné situácie, ktoré znemožňujú pravidelné štúdium.
            • Iných objektívnych dôvodov (napr. starostlivosť o dieťa, mimoškolské aktivity).

Zaradenie do IUP schvaľuje riaditeľ školy na základe písomnej žiadosti žiaka.

Spôsob štúdia:

- štúdium sa realizuje formou konzultácií, skúšok a dištančného vyučovania.

Smernica o individuálnom učebnom pláne: Smernica_o_individualnom_ucebnom_plane_nadstavba.pdf

Rozvrh na šk. rok 2024/2025: Rozvrh_IUP_nadstavba_2024_2025.pdf