• Učebné a študijné odbory

• Skrátené (externé) štúdium - základné info

• Skrátené (externé) štúdium poskytujeme v dvojročnom štúdiu, ktorého cieľom je získať "ďalší" výučný list v odbore:

6445 H kuchár

6456 H kaderník

3355 H stolár

3668 H montér suchých stavieb

*pozn. žiak už má ukončené iné stredoškolské vzdelanie (sú to často uchádzači aj s vysokoškolským vzdelaním, ktorým chýba výučný list v danom odbore, napr. majstri odbornej výchovy)

Dĺžka štúdia - 2 roky

Trieda - I.EX, II.EX

Triedny učiteľ v externej forme - Mgr. Daniela Lizáková

Finančný príspevok do Študentka n.f. - 200 € / rok

PRIHLÁŠKA TU

Vysvetlenie podľa školského zákona 245/2008:

Skrátené štúdium

(1) Skrátené štúdium sa organizuje v učebných odboroch v strednej odbornej škole s cieľom rozšírenia a prehĺbenia kvalifikácie na výkon povolania alebo skupiny povolaní.

(2) Skrátené štúdium je určené pre uchádzačov, ktorí v predchádzajúcom vzdelávaní získali najmenej stredné odborné vzdelanie.

(3) Stredná odborná škola môže organizovať skrátené štúdium v

a)    jednoročnom vzdelávacom programe odboru vzdelávania alebo

b)   dvojročnom vzdelávacom programe odboru vzdelávania.

(4) Žiak v skrátenom štúdiu študuje len odborné vyučovacie predmety.

(5) Skrátené štúdium v jednoročnom vzdelávacom programe odboru vzdelávania sa ukončuje záverečnou skúškou; dokladom o vzdelaní je vysvedčenie o záverečnej skúške.

(6) Skrátené štúdium v dvojročnom vzdelávacom programe odboru vzdelávania sa ukončuje záverečnou skúškou; úspešným ukončením absolvent získa stredné odborné vzdelanie podľa § 16 ods. 4 písm. b) (čiže vysvedčenie o záverečnej skúške a výučný list).